Ekonomi

Mindvest AddVenture 2023, Aktif Bank iştiraki Aktif Portföy liderliğinde düzenlendi: Girişimcilik ekosistemi bu etkinlikte buluştu

Yeni nesil yatırım fonları ile hızla büyüyen Faal Bank iştiraki ve portföy yönetim şirketi Active Portfolio, Mindvest AddVenture 2023 etkinliği ile girişimcilik ekosistemini buluşturdu.

 

Ülkemizdeki en kapsamlı finansal teknolojiler ekosistemi olarak faaliyetlerini sürdüren Aktif Bank’ın iştiraki Active Portfolio, girişim sermayesi fonu Mindvest liderliğinde bir etkinlik düzenledi. Mindvest AddVenture 2023 Girişimcilik ekosisteminin son trendlerinin tartışıldığı etkinlikte, yenilikçi start-up’ların kurucuları heyecan verici girişimcilik hikayelerini anlattı. İlham verici paylaşımların yapıldığı bu özel toplantının açılış konuşmalarını Faal Portföy Genel Müdürü Yasin Atikler ve Faal Bank Genel Müdürü Ayşegül Adaca yaptı.

 

Adaca: “Önümüzdeki yıllarda çok daha başarılı girişimcilik hikayelerine tanık olacağız”

Her zaman start-up’lara yatırım yaparak ekosistemdeki tabanlarını genişlettiklerini belirten Adaca; “Birçok farklı alanda uzmanlaşmış lider iştiraklerimiz ile fintech ekosisteminin en entegre yapısını yönetiyoruz. Ekosistemimizin kapsayıcılığı; Dijital ürün ve hizmet kanallarımızla birlikte tüm iştiraklerimizin hizmet modellerinde avantaja dönüştürüyor, toplamda sektörün en karlı ve verimli operasyonu olarak büyütüyoruz. Bir yandan startuplarla çalışıp onlarla proje üretiyoruz. Aktif Portföy çatısı Aktif Ventures ile hizmet bankacılığı hizmetlerimizi fintech’lere açarken

Mindvest ile başlangıç ​​aşamasındaki girişimlere yatırım yapmaya devam ediyoruz. Start-up’lara maceralı yolculuklarında eşlik etmekten mutluluk duyuyor, umarım önümüzdeki yıllarda nice başarı hikayelerine birlikte şahit oluruz.”

 

Atikler: “Girişimcilik ekosistemiyle bir arada olmaktan mutluyum”

Mindvest’e yatırım yaparak girişimlerin büyüme yolculuklarında destek olduklarını vurgulayan Faal Portföy Genel Müdürü Yasin Atikler, “Aktif Portföy olarak gerçekleştirdiğimiz AddVenture 2023 toplantısı vesilesiyle girişimcilik ekosistemiyle bir arada olmaktan mutluluk duyuyorum. Girişim Sermayesi Yatırım Fonumuz Mindvest öncülüğünde düzenlenen Startupların büyüme aşamasında neye ihtiyacı olduğu, startupları ölçeklendiren faktörler gibi heyecan verici konuları tartıştığımız bu etkinliğin tüm katılımcılarına teşekkür etmek istiyorum.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

karapinar-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu