Haber

Bitlis’te yola düşen kayalar trafik akışını durdurdu

Bitlis’te yola düşen kayalar trafik akışını durdurdu

BİTLİS – Yola düşen toprak ve kayalar nedeniyle trafiğe kapatılan Bitlis-Baykan karayolunun 40’ıncı kilometresinde uzun araç kuyrukları oluştu.

Heyelan nedeniyle jandarma ve trafik ekipleri bölgede güvenlik önlemi alırken, karayolları ekipleri de yola düşen kayalar için temizlik çalışması yaptı. Ancak bölgedeki kayalar yolu kullanan araçlar için tehlike oluşturduğundan Bitlis Valisi Erol Karaömeroğlu’nun talimatıyla bölgeye giden AFAD ekipleri, incelemenin ardından kayaların yıkılmasına karar verdi.

AFAD Bitlis İl Müdürü Erdal Tunçtan, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Bitlis-Baykan karayolunda bu akşam heyelan ve kaya düşmeleri nedeniyle maalesef yolu kapatmak zorunda kaldık. Karayolları ekipleri yolu açtı ancak büyük kayalar oluştuğu için yolu kapattık. Üstü tehlikeliydi, valimizin talimatıyla yolu açtık.” Tekrar kapatmak zorunda kaldık. Gelen iş makinesi ve kayaların düşmesiyle birlikte yolu tekrar temizleyip yolu açacağız. Bu nedenle vatandaşlarımızın biraz daha sabırlı olmalarını istiyoruz. Çünkü büyük kayaların düşmesi durumunda tehlike oluşturuyor ve onların güvenliği için yolu kapatmak zorunda kalıyorduk. DSİ, özel “Yönetim ve otoyollarla birlikte yolu temizleyip tekrar hizmete açacağız” dedi.

Kapalı yolda bekleyen tır şoförü İlhan Çağlar, “Akşam buraya geldik. Yolda heyelan oldu, 2-3 saattir burada bekliyoruz. Ekipler gelip yolu açtı. Muhtemelen kayada çatlak vardır, düşme tehlikesi olduğu için kimse riske girip izin vermez.”

Bitlis’in Tatvan ilçesinden ponza taşı yükleyerek Hatay’a giden tır şoförü, “Akşam 21.30’dan beri burada bekliyoruz. Yol şu anda kapalı. Yolu açtılar ama kayada çatlak var” dedi. Yukarıda. Çatlak nedeniyle bekliyoruz.”

Yol kenarındaki kayaların yola düşmesini önlemek amacıyla bölgeye DSİ Bitlis Şubesine ait iş makinesi getirilerek, düşme tehlikesi olan kayalar yıkılarak, otoyol ekiplerinin ardından yol denetimli olarak yeniden trafiğe açıldı. temizledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu