Ekonomi

Toroslar EDAŞ, Adana, Osmaniye ve Gaziantep’teki çadır kentlere enerji sağladı

Toroslar Elektrik Dağıtım AŞ (Toroslar EDAŞ), Kahramanmaraş merkezli “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen depremin ardından Adana, Osmaniye ve Gaziantep’te kurulan çadır kentlere de enerji verildiğini bildirdi.

Şirketten yapılan açıklamaya göre bu üç şehirde tüm cadde ve şehir aydınlatmaları açıldı.

Adana depreminin ardından hemen devreye aldığı afet planları kapsamında bir yandan arıza tespit ve onarım çalışmalarını tamamlayarak, diğer yandan arama kurtarma faaliyetleri için gerekli enerjiyi sağlayan Toroslar EDAŞ, Hizmet verdiği şehirler olan Osmaniye ve Gaziantep şehirlerin gücünü sağlamıştır.

Toroslar EDAŞ bu süreçte trafo, direk, iletken, aydınlatma armatürü, saha dağıtım kutusu ve pano gibi tüm ihtiyaçları hızla karşıladı.

Çadırkentlerin çevresine yerleştirilen trafolar, kentlerin içine dikilen direk ve iletkenler ile çadır kentlerde güvenilir bir yerleşim sağlamayı hedeflemiştir.

Üç ilde 11.644 çadıra elektrik ulaştı

Osmaniye’de birçok noktada kurulan farklı büyüklükteki 32 çadırkentte 3.454, Gaziantep’te 93 çadırkentte 5.428 ve Adana’da kurulan 76 çadırkentte 2.762 çadırın gerektiğinde jeneratörlerle ısınma ve aydınlatma ihtiyacı karşılandı.

Toroslar EDAŞ, yeni kurulan çadır kentler için de elektrik talebi almaya devam ediyor.

Toroslar EDAŞ, sorumluluk alanındaki depremden etkilenen illerde Başşehir EDAŞ ve Ayedaş’tan destek ekiplerinin yanı sıra diğer elektrik dağıtım şirketleri ve müteahhit firmaların da aralarında bulunduğu 3 bin 167 saha çalışanı ile faaliyetlerini sürdürüyor.

Saha çalışmalarında, toplam gücü yaklaşık 41 bin kilovat olan farklı büyüklüklerde 107 kamyon, 198 sepet, 969 kamyonet ve 2.472 jeneratör kullanılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu