Ekonomi

New York Borsası Yükselişle Kapandı

New York Borsası haftanın ilk işlem gününü yükselişle tamamladı.

Kapanışta Dow Jones endeksi 500 puanın üzerinde yükselişle yüzde 1,58 artışla 32.928,96 puana yükseldi.

S&P 500 endeksi yüzde 1,20 artışla 4.166,82 puana, Nasdaq endeksi ise yüzde 1,16 artışla 12.789,48 puana yükseldi.

ABD Merkez Bankası’nın (Fed) para politikası kararlarını açıklayacağı haftanın ilk gününde borsalarda olumlu bir seyir gözlendi.

ABD’de beklentileri aşan bir dizi makroekonomik verinin ardından Fed’in Çarşamba günü açıklayacağı para politikası kararları piyasaların odağında yer alırken, Fed’in fiyatlamalara bağlı olarak bu hafta politika faizini sabit tutacağı kesin. para piyasalarında.

Analistler, karar metninde ve Fed Lideri Jerome Powell’ın açıklamalarında para politikasının gidişatına ilişkin ipuçlarının aranacağını belirtti.

Analistler, istihdam raporu başta olmak üzere bu hafta işgücü piyasasına ilişkin açıklanacak verilerin takip edileceğine dikkat çekerek, verilerin piyasalardaki fiyatlamalara etki etmesinin beklendiğini kaydetti.

Öte yandan ABD’de bilanço dönemi devam ederken analistler, Apple, Pfizer, Starbucks, Qualcomm ve Eli Lilly gibi büyük şirketlerin bu hafta açıklanacak mali sonuçlarının pay ve sektör bazında artış yaratabileceğini belirtti. dayalı volatilite.

Ülkede bugün açıklanan bilançolara göre fast food devlerinden McDonald’s’ın gelirleri, fiyat artışlarının da etkisiyle bu yılın üçüncü çeyreğinde yüzde 14 arttı. Şirketin hisseleri yüzde 1,7 arttı.

haberkavaklidere.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu