Haber

Milli Savunma Bakanı Akar, Azerbaycan Savunma Bakanı General Hasanov ile görüştü

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Azerbaycan Savunma Bakanı Orgeneral Zakir Hasanov ile görüştü.

Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Atilla Gülan ile Cumhurbaşkanlığı Sarayı’ndan Milli Savunma Bakanlığı’na geçti.

Burada askeri törenle karşılanan Bakan Akar tören alanına geldiğinde bando mehter marşını söyledi. İstiklal marşlarının çalınmasının ardından Bakan Akar, tören birliğini selamlayarak ardından fazilet defterini imzaladı.

Törenin ardından Milli Savunma Bakanı Akar ile Azerbaycan Savunma Bakanı General Hasanov baş başa görüştü ve ardından heyetler arası görüşmelere başkanlık etti.

Burada yaptığı konuşmada “ikinci vatanımız” olarak nitelendirdiği Azerbaycan’da bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Akar, gösterilen misafirperverlik için teşekkür etti.

İki ülke arasındaki dostluk ve kardeşliğin “tek millet iki devlet” anlayışıyla en üst düzeyde devam ettiğini belirten Akar, “Türkiye olarak Azerbaycanlı kardeşlerimizle tek yumruk tek yürek olmaya devam edeceğiz. bugüne kadar yaptık.Biz her zaman Azerbaycan’ın yanındayız.Azerbaycan asla yalnız değildir.

Azerbaycan Savunma Bakanı General Zakir Hasanov, Akar başkanlığındaki heyet ile Bakü’de görüşmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Türkiye ve Azerbaycan savunma bakanlıkları arasındaki iş birliğinin artarak devam ettiğini vurgulayan Hasanov, Milli Savunma Bakanı Akar’a desteği için teşekkür etti.

Heyetlerin ortasında gerçekleşen toplantıda Türk Silahlı Kuvvetlerinin komuta kademesi ile Azerbaycan ordusunun komuta kademesi hazır bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu