Ekonomi

MDxHealth prostat kanseri test portföyünü genişletiyor

IRVINE, CA – Bir hassas tanı şirketi olan MDxHealth SA (NASDAQ: MDXH), bugün kalıtsal prostat kanseri için yeni bir genetik testin piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Şirketin portföyüne eklenen bu test, bir hastanın prostat kanseri geliştirme riskinin yanı sıra potansiyel hastalık ilerlemesi ve tedavilere yanıtı hakkında bilgi sağlamak için tükürük örneği kullanılarak invazif olmayan testler yapılmasına olanak tanıyor.

Test, Ulusal Kapsamlı Kanser Ağı (NCCN) kılavuzlarıyla uyumludur ve uygun hastalar için Medicare ve birçok ticari sigorta planı kapsamındadır. MDxHealth CEO’su Michael K. McGarrity, “Bu testin menümüze eklenmesi, üroloji müşteri tabanımıza klinik olarak uygulanabilir hassas teşhisler sunma taahhüdümüzü yansıtmaktadır” dedi.

Prostat kanseri, yılda tahmini 288.300 yeni vaka ve 34.700 ölümle erkekler arasında kansere bağlı ölümlerin önde gelen nedenidir. Araştırmalar, prostat kanserinde önemli bir genetik bileşen olduğunu ve bunun soyla ilgili sonuçlar doğurduğunu göstermektedir.

MDxHealth’in yeni testinin yılın ikinci yarısında şirketin gelirine ve büyümesine katkıda bulunması bekleniyor. Duyuru, şirketin teşhis olanaklarını geliştirme ve hasta teşhis ve tedavisini kişiselleştirmek için moleküler bilgi sağlama stratejisinin bir parçası olarak yapıldı.

Şirketin testleri tescilli genomik ve epigenetik teknolojilere dayanıyor ve ürolojik kanserlerin ve hastalıkların tanı ve prognozunda hekimlere yardımcı olmak üzere tasarlandı. Kalıtsal prostat kanseri testinin eklenmesi, MDxHealth’in hassas teşhis pazarındaki konumunu güçlendirmek için stratejik bir hamle olarak görülüyor.

Bu makaledeki bilgiler MDxHealth tarafından yapılan basın açıklamasına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu