Haber

Louis Tomlinson’ın konseri dolu felaketine dönüştü: Yüzlerce kişi yaralandı

Resmi kaynaklara ve olay yerinden alınan görüntülere göre, Louis Tomlinson’ın Red Rocks’taki konserine katılan 100’e yakın kişi golf topu büyüklüğündeki dolu nedeniyle yaralandı, yüzlerce kişi de yaralandı. Yedi kişi hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralanarak hastaneye kaldırıldı ve 80-90 kişi olay yerinde tedavi edildi. Konseri düzenleyenler, eski One Direction üyesi Louis Tomlinson’ın konserini ileri bir tarihe erteledi. Kurtarma ekibinin verdiği bilgiye göre, yaralılar kemik kırıkları ve kesiklerle mücadele etti.

KORKUTUCU GECE

Katılımcılardan biri olan Nicole, Twitter’da “Bu gece hayatımın en korkunç gecesiydi” diye yazdı.

“Red Rocks’a dolu yağmaya başladı ve ben ve kız kardeşim bir tabelanın altına sığındık. Doludan kan kaybediyorum ve kafamda morluklar var.”

Çığlık atarak ağladılar

Nicole tarafından çekilen bir görüntü, düşen ve çevreye çarpan devasa dolu tanelerini gösteriyor. Çığlık atan ve ağlayan insanların sesleri görüntüye yansıtılıyor.

Sahneye çıkan bir başka sahnede ise konsere katılanlar bir ağacın altına toplanmış ve üzerlerine dolu yağıyor. Birçoğu acı içinde çığlık atarken başlarını ceketler, çantalar ve diğer eşyalarla örtmeye çalıştı.

Bir katılımcı, dolu tanelerinin neden olduğu kırmızı lekelerle kaplı kolunun bir fotoğrafını paylaştı. Arabasına ulaşamadığını ve sığınak ararken Red Rocks’a girmesine izin verilmediğini belirtti.

“Red Rocks’taki büfe çalışanlarına çok teşekkür ederim. Arabalarımıza ulaşamadığımız ve sığınma hakkı vermediğimiz için bizimle dalga geçtiler. Panik atak geçirirken hıçkıra hıçkıra ağladım.” onun kolu.

DOLUYLA DÖKÜLDÜ

Konseri izlemeye gelen başka bir hayran, mekan çalışanlarının “doludan darp edilen” hayranları kayda alıp güldüğünü belirtti. Fırtına sonucu kafasında yara izleri olduğunu söyledi.

Pek çok hayran, konser alanına Uber veya diğer araç paylaşım hizmetlerini kullanarak geldi ve dışarıda dolu yağdığında saklanacak hiçbir yeri yoktu.

KONSER ERTELENDİ

Büyük fırtına ilk konseri erteledi ve sonunda organizatörler eski One Direction üyesi Louis Tomlinson’ın konserini ileri bir tarihe erteledi.

Dolu nedeniyle çok sayıda araçta da hasar meydana geldi.

silopihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu