Haber

Hatay’da 309 bin 872 bağımsız bölüm inşa edilecek

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, “Hatay bizim gözbebeğimiz. Hatay’da 220 bin 66 afet konutu, 34 bin 129 köy evi, 55 bin 129 köy evi olmak üzere toplam 309 bin 872 bağımsız bölüm inşa edeceğiz” dedi. 677 depo ve iş yeri.” ” söz konusu.

Bakan Özhaseki, Hatay Valisi Mustafa Masatlı, Hatay Milletvekilleri Adem Yeşildal, Abdulkadir Özel, Hüseyin Yayman, Kemal Karahan, Lütfi Kaşıkçı, Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz ve AK Parti Hatay İl Başkanı Mehmet Öntürk ile bir araya geldi. Bakanlık binasında gerçekleştirilen toplantıda Hatay’ın hızla toparlanması için yürütülen çalışmalar ele alındı.

“Hatay’da sağlıklı, güvenli ve iklim dostu konutlar inşa edilecek”

Hatay’da yaşanan deprem sonrası yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Özhaseki, “Hatay gözbebeğimiz. Hatay’da 220 bin 66 afet konutu, 34 bin 129 köy evi olmak üzere toplam 309 bin 872 bağımsız bölüm bulunuyor. 55 bin 677 depo ve iş yeri.” “45 bin 186 afet konutu ve köy evinin inşaatına hızla devam ediyoruz” dedi.

Hatay’ı en kısa sürede canlandıracaklarını belirten Özhaseki, “İnşallah şehrimizin tarihi ve kültürel dokusuna uygun kent meydanını sağlam, güvenli, iklim dostu konutlarla en kısa sürede tamamlayacağız.” – ANKARA

taslicay-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu