Haber

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nden Dolandırıcılık Alarmı

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi(EBB), belediye bürokratlarının isimlerini kullanarak maddi yardım talep ederek dolandırıcılık yapan kişilere karşı vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Eskişehir Büyükşehir, vatandaşları dolandırıcılara karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı. EBB’den konuya ilişkin bugün yapılan yazılı açıklamada şu ifadeler kaydedildi:

“Belediye bürokratlarımızın isimlerini kullanarak maddi yardım talebinde bulunan dolandırıcılara karşı siz değerli halkımızı bir kez daha uyarıyoruz. Konuşmaya konu olan kimliği belirsiz kişi veya kişiler kendilerini Eskişehir’in üst düzey bürokratları olarak tanıtıyorlar. Telefonla bu tür taleplerde bulunanlara Eskişehir Büyükşehir Belediyesi aranıyor “Belediyemizdeki hiçbir bürokratın veya çalışanın telefon veya diğer kanallardan farklı yardım talebinde bulunması mümkün değildir. Kendilerini telefonla arayarak Büyükşehir Belediyesi adına sosyal yardım, sponsorluk veya diğer türlü destek ve taleplerde bulunanlar dikkate alınmamalı, gerekirse Cumhuriyet Savcılığına “Hata raporu verilmeli.”

Kaynak: ANKA / Yerel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu