Haber

Death Stranding 2 Resmi Olarak Duyuruldu

Death Stranding 2 resmi olarak duyuruldu. Kojima Productions’ın yaptığı yapım, The Game Awards’ta ilk kez bir fragman videosu ile gösterildi.

Kojima Productions tarafından geliştirilen Death Stranding, farklı yapısı ve genel oyun formüllerinden uzak yönleriyle oyun dünyasının en farklı yapımlarından biri olarak kabul ediliyor. Yapım, oyuncuları Amerika Birleşik Devletleri’ndeki yabancılaştırıcı bir fenomenin ortasında kurye yapmaya davet ediyor. Ancak oyuncuların birbirine bağlandığı Death Stranding’in hikayesi artık yarım kalmış gibi görünüyor.

Elden Ring, The Game Awards’da Yılın Oyunu Ödülünü Kazandı

İlk oyunda ana karakter Sam Bridges’e bu yıl mayıs ayında hayat veren Norman Reedus, verdiği bir röportajda ikinci oyun için çalışmalara başladıklarını belirtmişti. Mayıs ayında ünlü oyun yönetmeni Hideo Kojima ve kurucusu olduğu Kojima Productions’tan resmi bir açıklama gelmedi.

Ancak yönetmenin geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesaplarından paylaştığı ipuçlarının yeni bir Death Stranding oyununa işaret ettiği ortaya çıktı. The Game Awards 2022’de beklenen duyuru geldi.

The Game Awards 2022’de yeni oyunun uzun bir önizlemesi yapıldı. Death Stranding 2 fragmanı, Fragile’ın bebeği olan birinden kaçmaya çalıştığını gösteriyor. Arka planda bir önceki oyunun korkunç karakteri Higgs’i seslendiren Troy Baker’ın sesiyle ‘BB’s Theme’ şarkısını dinlerken birçok sahneyi ve akıllarda soru işareti bırakan yeni ‘olguları’ gözler önüne seriyor.

Fragmanın sonlarına doğru ilk oyunun ana karakteri olan Sam Bridges daha eski bir görselle bizleri karşılıyor. Kapanış da taraftarıyla bu oyunun kötü adamı olarak tahmin edebileceğimiz biri ve ‘Bağlantı kurmalı mıyız?’ yazıyor.

Fragmanın ardından sahneye çıkan Hideo Kojima, yeni oyunu hakkında açıklamalarda bulundu. Ünlü yönetmen sahneye çıkarak “Pandemi yaşadıktan sonra her şeyi baştan yazdım” diyerek, “Tekrar kehanet yapmak istemedim” dedi. Kojima ayrıca fragmanı bizzat kendisinin düzenlediğini ve çözülmeyi bekleyen birçok detayın olduğunu da belirtti.

Death Stranding 2’nin çıkış tarihi hakkında bir açıklama yapılmadı. Ancak oyun dünyasının ünlü ismi, oyunun adının süreksiz bir proje adı olduğunu sözlerine ekledi.

Kaynak: SaveButton / Gamegar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu