Haber

Dağıstan’da İsrail uçak protestosu: Havaalanı kapatıldı

İsrail’in başkenti Tel Aviv’den kalkan uçağın iadesini talep eden yüzlerce kişi Rusya’nın Dağıstan’daki havalimanına baskın düzenledi. Olaylar nedeniyle havalimanı uçuşlara kapatıldı.

İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarına tepki olarak, İsrail’in başkenti Tel Aviv’den Rusya’nın Dağıstan’ındaki Mahaçkale Havalimanı’na inen uçağın ardından yüzlerce kişi havalimanına baskın düzenledi. Ellerinde Filistin bayrakları taşıyan göstericiler, uçaktaki yolcuların alınmamasını ve uçağın geri gönderilmesini talep etti. Güvenlik bariyerlerini aşıp piste ulaşan göstericiler, uçaktan inen yolcuları aradı. Havaalanına çok sayıda polis sevk edilirken, arbedede havalimanının bazı pencere ve kapıları kırıldı.

Dağıstan Devlet Lideri Sergey Melikov ise yaptığı açıklamada yaşananları provokasyon olarak nitelendirdi.

Havalimanı uçuşlara kapatıldı

Rusya Federal Hava Taşımacılığı Ajansı’ndan yapılan açıklamada, olaylar nedeniyle Mahaçkale Havalimanı’nın uçuşlara kapatıldığı ve “durum normalleşene” kadar kapalı kalacağı açıklandı.

İsrail’den gelen uçak ve yolcuların durumuna ilişkin resmi bir açıklama yapılmazken, Rusya İçişleri Bakanlığı durumun çözümüne yönelik çalışmaların devam ettiğini duyurdu. – Dağıstan

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu