Haber

CHP’li eski vekilden Özel ve Akşener’e Hamas tepkisi!

Filistin-İsrail savaşı 41’inci gününde devam ederken Gazze’den acı haberler gelmeye devam ediyor. İsrail’in tüm hukuk kurallarını ve insanlığı çiğnediği, binlerce insanı katlettiği savaşta ölenlerin sayısı 11 bin 320 tanesiGeçiş sırasında yaralananların sayısı 30 bine yaklaştı.

CHP’Lİ İSİMDEN ÖZEL VE ​​AKŞENER’E: HADİ ORADAN

Savaş tüm şiddetiyle devam ederken eski CHP Milletvekili Mehmet Bekaroğlu’ndan çarpıcı bir açıklama geldi. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Bekaroğlu, Hamas’ın ‘terör örgütü’kim demiş CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener‘e tepki gösterdi.

Bekaroğlu, Hamas’ı ‘terör örgütü’ olarak nitelendiren liderlere ‘Çıkın oradan’ dedi. “Allah’tan korkun, vicdansızlar. Hamas, Filistin’in ‘Kuva-yi Milliye’sidir, Hukuku Müdafaa örgütüdür.”söz konusu.

Bekaroğlu, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

Hadi oradan; Hamas terör örgütüydü, İsrail 5 bini çocuk 12 bin Filistinliyi öldürerek ‘utanç verici’ bir şey yapıyordu ama bunu başlatan Hamas’tı.

Allah’tan korkun ey vicdansızlar!

Hamas, Filistin’in ‘Kuva-yi Milliye’si, Hukuku Savunma örgütüdür.

İşgal altındaki vatanı kurtarmak, halkının canını, malını, gururunu korumak için mücadele edenlere başka ne söylenebilir ki?

ÖZEL VE ​​AKŞENER NE DEMİŞTİ?

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Filistin-İsrail savaşına ilişkin açıklamada bulundu “Hamas bir terör örgütüdür ve İsrail ile Filistin’de çatışmaların olmadığı bir dönemde gece yarısı sivillere yönelik roket saldırıları bu süreci başlatmıştır.” şeklinde bir açıklama yaptı.

GÜZEL Partisi Genel Başkanı Meral Akşener, küme toplantısında yaptığı konuşmada, Hamas’ı yıllardır binlerce Filistinliyi katleden İsrail’le aynı kefeye koydu. “Netanyahu bir savaş suçlusu, bir bebek katili. Sivilleri ve çocukları öldüren Natenyahu terörü, müzik festivalinde gençlere saldıran Hamas terörünün aynısıdır. Ve unvanı ne olursa olsun ona hak ettiği şekilde bir katil, bir terörist muamelesi yapılmalı.“dedi.

haberhazro.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu