Haber

Cerebral Palsy Hastası Arda’nın Gerçekleşmeyen Rüyası

Çankırı’nın Korgun ilçesinde her gün gittiği stadyumda futbol oynayan serebral palsi hastası Arda Aydın, annesiyle moral buluyor. Arda’nın tek arzusu hayranı olduğu Galatasaraylı futbolcu Mauro Icardi ile tanışıp imzalı formasını almaktır.

İstanbul’da yaşayan ve ailesiyle birlikte Çankırı’nın Korgun ilçesine tatil için gelen 12 yaşındaki serebral palsi hastası Arda Aydın, futbol oynamak için her gün annesiyle birlikte Korgun Stadı’na gidiyor. Galatasaray taraftarı olan ve taraftarı Mauro Icardi gibi saçlarını boyayan Arda, her gün annesiyle futbol oynarken moral buluyor. En büyük hayali Icardi ile tanışıp imzalı formaya kavuşmak olan Arda, Galatasaray maçlarını statta canlı izlemek istediğini belirtti.

“Icardi’den imzalı forma istiyorum”

İcardi’yi çok sevdiğini ifade eden Arda, ilçede bulunan stadyum sayesinde futbol oynayabildiğini belirterek, “Çok memnunum. Heyecandan konuşamam. Bu stadı yapanlardan Allah razı olsun. Icardi’den imzalı forma, onları seviyorum.”

“Saçlarını Icardi gibi sarıya boyadı”

Arda’nın bir İcardi taraftarı olduğunu belirten anne Sevil Aydın da, “Arda koyu bir Galatasaray taraftarı, İcardi taraftarı. Saçlarını İcardi gibi sarıya boyattı. Onunla burada futbol oynuyoruz. Spor Burayı yapan bakanlığa çok teşekkür ederim. Arda’nın beyin felci ve erken doğuma bağlı gelişim geriliği var. 12 yaşında ve çok şey yaşadı. Yürümede sadece stabilite sorunu kaldı. Çankırı, “Galatasaraylı olduğu için Galatasaray maçlarına gitmeyi ve Icardi ile tanışmayı çok istiyor” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu