Teknoloji

Bir YouTuber Tamamen Çerçevesiz MacBook Üretti [Video]

Geçmişte dizüstü bilgisayarlar ve Mac cihazlarınız Ekran çerçeveleri oldukça kalın olmasına rağmen günümüz tasarımları çok daha ince hale geldi. Ancak bazı konseptlerde bu çerçevelerin tamamen ortadan kaldırıldığını gördükçe çerçeveler giderek insanlara daha da sinir bozucu bir hal alıyor. Tabii ki bu çerçevesiz ekranlar Büyük ölçüde yalnızca tasarımlarda kalır. Bir YouTuber bu tasarımı gerçeğe dönüştürdü.

İşte tamamen çerçevesiz MacBook:

Luke Miani Adlı YouTuber, çerçevesiz MacBook kullanmak için alternatif bir prosedür geliştirdi. Bu formülde YouTuber Cihaza fiziksel olarak müdahale etmedi. Tek gereken 3.500 dolar AppleVision Pro sanal masaüstü olarak kullanmak için onu MacBook’uma bağlamaktı. Elbette bu durumda cihazı uzun süre kullanmak pek de kolay görünmüyor.

Ekranı olmayan ve normalin yarısı büyüklüğünde olan MacBook, görünüş olarak biraz korkutucu görünse de oldukça eğlenceli bir kullanım alternatifi de sunuyor. Resimde görüldüğü gibi ekranın yarısı olmasa da MacBook ve Vision Pro tek tuşla bağlanabiliröne çıkıyor.

Miani, yayınladığı görselde ekranın adım adım nasıl sökülebileceğini de gösteriyor. “Başsız MacBook”her ne kadar havalı görünse de oldukça değerli Bir fikir gibi görünüyor. Ekranı arızalı bir MacBook veya Vision Pro sahibiyseniz bu tür bir alternatife yönelebilirsiniz. Ayrıca bu teknikle ekran boyutunu büyütmek, hatta ekran sayısını arttırmak da mümkün. Veya daha uygun fiyatlara akıllı gözlüklerle benzer bir sistem oluşturabilirsiniz.

habertorbali.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu