Ekonomi

Bernstein, Wingstop’u Outperform notuyla incelemeye başlıyor ve uzun vadeli genişleme potansiyelini vurguluyor

Tavuk kanadı konusunda uzmanlaşmış Amerikan restoran zinciri Wingstop (WING), Bernstein’dan ‘Outperform’ notu aldı ve fiyat hedefi 340 dolar olarak belirlendi.

Bernstein analistleri Salı günü bir notta, “Amerika Birleşik Devletleri’nde hızla büyüyen restoran zincirlerinin sayısı sınırlıdır ve hatta daha azı onlarca yıl boyunca büyüme potansiyeline sahiptir. WING bu nadir işletmelerden biridir.” dedi.

WING’in hisse senedi fiyatı Çarşamba günü borsa açılışı öncesinde %1,3 arttı.

Bernstein, WING’i hızla büyüyen Tavuk Odaklı Hızlı Servis Restoran endüstrisinde Domino’s Pizza gibi öne çıkma potansiyeline sahip benzersiz bir konsept olarak görüyor.

Analistler, “WING’in orta vadede (2023 – 2028 mali yılları) yeni satış noktalarındaki büyüme (%12’ye karşı %11 fikir birliği), karşılaştırılabilir satış büyümesi (%6’ya karşı %4 fikir birliği) ve hisse başına kazanç artışı (%). “Bunun, konsensüs tahminlerini konsensüs 17’ye karşı %20 aşacağını ve önümüzdeki yirmi yılda serbest nakit akışında (%16) güçlü uzun vadeli büyüme sağlayacağını tahmin ediyoruz” dedi.

Her ne kadar şirketin piyasa değeri başlangıçta yüksek görünse de analistler Wingstop’un gelecek vaat eden ‘gelişmekte olan’ bir markadan ‘kanıtlanmış’ bir markaya dönüştükçe daha da büyümesini bekliyor. Bu değişikliğin zaman içinde hem yüksek büyüme oranını hem de piyasa değerini koruması bekleniyor.

Büyüme kademelerindeki benzer şirketlerle karşılaştırıldığında Wingstop’un serbest nakit akışındaki büyüme, bu şirketlerle benzer bir yol izlemesi halinde Wingstop’un serbest nakit akışının varsayımları aşabileceğini gösteriyor.

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için lütfen Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu