Ekonomi

BBP yerel seçimlerde kendi adayını çıkaracak

Destici, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında şunları söyledi: BBP olarak 2019 yerel seçimlerinde seçim çevrelerinin sadece dörtte birinde aday gösterdiklerini ve yüzde 1,9 oy aldıklarını belirtti.

Destici, Cumhur İttifakı’nın hassasiyetiyle büyükşehirler başta olmak üzere birkaç il dışında aday çıkarmadıklarını, Cumhur İttifakı ve Millet İttifakı’nın oylarının olduğu ilçelerde de aynı şekilde hareket ettiklerini anlattı. özellikle İstanbul ve Ankara’da yakındı.

‘HDP kazanmamalı’ hassasiyeti

Destici, “HDP kazanmamalı” hassasiyeti nedeniyle doğuda birçok yerde aday göstermediklerini belirterek, şöyle konuştu:

“Artık önümüzdeki seçimlere yönelik hazırlığımız ve çabamız şu. Büyükşehir, il, ilçe, belde ve genel seçimlerde olduğu gibi tüm seçim çevrelerinde de adaylarımızı hazırlıyoruz ve inşallah kendi ismimizle sahaya çıkacağız. logo ve adaylar. Biz Doğal Halk İttifakı ruhuna bağlıyız. O ruh 15 Temmuz darbesine direnen ruhtur. Cumhur İttifakı 15 Temmuz darbe gecesi sokaklarda kuruldu. O ruh Devletin varlığını, ülkesinin bütünlüğünü, milletinin istiklalini ve istikbalini ön planda tutan ruh, bu konuda BBP olarak üzerimize düşen bir şey varsa elbette yaparız. Geçmişte yapıldı, bundan sonra da yapacağız.”

Destici, son yerel seçimlerin sadece dörtte birinde aday göstermelerine rağmen 11 belediye, 300’den fazla meclis üyesi ve onlarca il meclisi üyesini kazandıklarını belirtti.

BBP Lideri, “Bu sefer inşallah kazanacağımız belediye sayısı 100’ün, kazanacağımız meclis üye sayısı 1000’in, umarım kazanacağımız il genel meclisi üye sayısı da 100’ün üzerinde olur” dedi. , hedefimiz bu.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu