Haber

Bakan Varank: “Yeni asgari ücret, 20 yıllık hükümetimizin en yüksek dolar kurudur”

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Cumhurbaşkanımızın açıkladığı 8 bin 506 lira, dolar bazında 20 yıllık kuralımızda en yüksek dolar olan asgari ücrettir” dedi.

Denizli Ticaret Odası’na (DTO) bağlı Denizli AB İş Geliştirme Merkezi (ABİGEM) bünyesinde kurulan Denizli Teknik Dokuma Merkezi’nin açılışını yapan Bakan Varank, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı yeni asgari fiyatı değerlendirdi. Bakan Varank, taban fiyatın artmasıyla birlikte işverene katkı payının da arttığına işaret ederek, şunları kaydetti:

“Cumhurbaşkanımız bugün taban fiyatı 8 bin 506 lira olarak açıkladı. Sadece dolar kuru üzerinden hesap yaparak kendisini iktisatçı sanan bazı iktisatçılar var. İşte 8 bin 506 lira, yani 20-20-2011 yılımızdaki en yüksek dolar kuru. Dolar bazında yıl kuralı. Çalışanlarımız için taban fiyat bu. Hayırlı olsun. İş dünyamız açısından taban fiyat katkısını 100 liradan 250 liraya çıkardık. Orada da patronlarımızı rahatlatmak istiyoruz. Yeni asgari fiyatımız hayırlı olsun” – DENİZLİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu