Haber

Aylin Dağsalgüler köşe yazılarıyla gazete duvarında

İrtibat ve medya alanındaki çalışmalarıyla tanınan akademisyen Aylin Dağsalgüler, Gazete Wall’da yazmaya başlar. Newspaper Wall okurları, konuk yazarımız Aylin Dağsalgüler’in televizyon, dijital platformlar, genel olarak medya ve ekran kültürü üzerine değerlendirmelerini köşe yazıları üzerinden takip edecekler.

Aylin Dağsalgüler lisans eğitimini Celal Bayar Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde tamamlamıştır. She City’deki Londra Üniversitesi’nden Uluslararası İrtibat alanında yüksek lisans derecesine sahiptir. Doktora derecesini İstanbul Üniversitesi Radyo-Televizyon-Sinema alanında aldı.

2005 yılından bu yana İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Medya Bölümü’nde görev yapmaktadır. Medya ekonomisi, ağ toplumu, televizyon kültürü ve izleyici çalışmaları, medya için proje üretimi alanlarında dersler vermekte ve yürütmektedir. Bu alanlarda akademik çalışmalar. Avrupa Birliği, İstanbul Kalkınma Ajansı ve Poynter Enstitüsü temelli projelerde yönetici olarak çalıştı. 2015-2022 yılları arasında İstanbul Bilgi Üniversitesi Bağlantı Fakültesi’nde Dekan Yardımcılığı görevinde bulundu. Akademik çalışmalarının yanı sıra öğrencileriyle birlikte RGB YouTube kanalında Diziwiz adlı dizilerle ilgili 45 bölümlük bir talk show hazırladı ve sundu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Toplum Ruh Sağlığı Bilim Kurulu üyesidir. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu